Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримає 1,34 млрд доларів США через механізм Світового банку PEACE in Ukraine

Світовий банк оголосив про надання Україні 1,34 млрд доларів США додаткового фінансування через механізм "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine). 

Кошти буде спрямовано на програми державної соціальної допомоги, пенсійні виплати та забезпечення надання критично важливих державних послуг.

Фінансування складатиметься з: 

  • позики Світового банку обсягом 1,086 млрд дол США за рахунок кредитних коштів Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), що підтримується Урядом Японії;

  • гранту у розмірі 190 млн дол США від Норвегії в рамках Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF); 

  • гранту 50 млн дол США від Уряду Сполучених Штатів Америки;

  • та гранту на суму 20 млн дол США від Уряду Швейцарії. 

“Вдячний команді Світового банку, а також Урядам Японії, Норвегії, Сполучених Штатів та Швейцарії за фінансову підтримку, солідарність та співпрацю з Україною у вирішальний для нас час. Залучені кошти стануть черговим вагомим внеском у фінансування критично важливих видатків держбюджету України, зокрема заробітних плат, соціальних і пенсійних виплат та допомогу для ВПО”, - наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Проект PEACE in Ukraine є головним фінансовим інструментом Світового банку для допомоги Україні та з початку повномасштабного вторгнення росії дозволяє іноземним донорам об'єднати свої зусилля для безперебійного надання критично важливої підтримки Уряду.