Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Юрій Драганчук під час зустрічі з Комітетом Європарламенту з бюджетного контролю обговорив прогрес євроінтеграційних реформ

Україна має обширну адженду реформ у фінансовій та бюджетній сферах і активно просувається на шляху до повноцінного членства в ЄС. 

На цьому наголосив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук під час зустрічі з представниками Комітету Європарламенту з бюджетного контролю.

У зустрічі взяли участь голова Комітету з питань бюджетного контролю Ніклас Хербст, Віцепрезидент Європарламенту Естебан Гонсалес, член Фракції Зелених Європейського вільного альянсу Даніель Фройд, член Фракції лівих у Європарламенті Йонас Шьостедт. 

Сторони обговорили прогрес у впровадженні ключових реформ в Україні, зокрема в боротьбі з корупцією та шахрайством, а також кроки, спрямовані на посилення ефективності, прозорості та підзвітності у використанні бюджетних коштів і міжнародної фінансової допомоги.

Юрій Драганчук привітав європейських партнерів із візитом до Києва та подякував за комплексну підтримку України в умовах повномасштабної війни.

З лютого 2022 року пряма бюджетна допомога ЄС сягає 53,5 млрд євро і є найбільшою серед усіх партнерів. 

Було відзначено прогнозованість підтримки від Європейського Союзу, оскільки Україна продовжує боротися з негативними наслідками війни. У цьому контексті заступник Міністра фінансів відзначив пропозицію Єврокомісії щодо довгострокового бюджету ЄС (Multiannual Financial Framework, MFF) на 2028-2034 роки, де на підтримку України заплановано 100 млрд євро.

У ході обговорення реформ Юрій Драганчук зазначив, що економічне відновлення, задоволення ключових оборонних потреб, а також гармонізація законодавства з нормами ЄС є фундаментом реформ, які реалізує Уряд України.

"Реформи - це ключова передумова сталого економічного розвитку та відбудови. Попри війну, ми послідовно виконуємо зобов’язання та рекомендації в межах домовленостей із ЄС, МВФ, Світовим банком та країнами G7. На сьогодні Матриця реформ, тобто наш план реформ на найближчі роки, включає понад 800 заходів”.

Окрему увагу приділили питанню прозорого та підзвітного використання міжнародної бюджетної підтримки, а також ефективного розподілу внутрішніх ресурсів державного бюджету.

Заступник Міністра фінансів наголосив: "Довіра європейських партнерів є вирішальною для подальшої інтеграції України до ЄС. Міністерство фінансів докладає всіх зусиль, щоб кожне євро допомоги було використано максимально ефективно та підзвітно".

Представники Комітету Європарламенту з бюджетного контролю висловили повну підтримку України. Вони також відзначили готовність Уряду України впроваджувати реформаційні заходи, що є необхідним для подальшої фінансової та політичної допомоги з боку ЄС.