Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Японське кредитне рейтингове агентство R&I підвищило рейтинг України з B до B+

Японське рейтингове агентство Rating and Investment Information (R&I) підвищило суверенний кредитний рейтинг України з B до B+, прогноз - стабільний.

Японське кредитне агентство зазначає, що фінансова підтримка України Міжнародним валютним фондом разом з кредитами від Світового банку та Європейського союзу допоможуть задовільнити потреби уряду у фінансуванні. Агентство очікує, що покращена політична та соціальна стабільність дозволить уряду сфокусуватись на відновленні економіки країни.

Падіння економіки України в цьому році здебільшого спричинене пандемією коронавірусу, карантинними обмеженнями та економічним падінням в країнах Європи – основними торговельними партнерами України в експорті товарів та послуг. Аналітики агентства R&I прогнозують, що сприятливі економічні умови та консервативна бюджетна політика України повернеться в наступному році. Очікується, що Україна продовжить структурні реформи, які в тому числі передбачені програмою МВФ.

Аналітики агентства відзначили, що міжнародні резерви України зростають, зовнішній борг до ВВП зменшується, а показник державного боргу до ВВП скоротився до 44,3% станом на кінець 2019 року.

Більш детальна інформація про підвищення рейтингу на веб-сайті агентства R&I.