Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Коментар Міністра фінансів Сергія Марченка про здійснення виплат Держказначейством

"Щоразу наприкінці року розпорядники бюджетних коштів намагаються прискорено використати накопичені кошти. Ця хибна практика тягнеться уже роками, і давно пора від неї відмовитись.
 
Для цього ГРК впродовж року мають дотримуватися жорсткішої фінансової дисципліни. Потрібно ефективніше планувати видатки та раціонально використовувати виділені бюджетні кошти.

Наприклад, станом на 01.12.2020 за загальним фондом держбюджету розпорядники і одержувачі коштів недовиконали планові показники січня-листопада за видатками в сумі 101 млрд грн. Торік цей показник становив 68,4 млрд грн.

Водночас, Мінфін нікому не дасть бездумно витрачати бюджетні кошти. Якщо наприкінці року якесь відомство вирішило надолужити план використання коштів, аби іншими словами «освоїти» їх, то у нас точно виникне запитання до якості і доцільності витрат. 

Мінфін, як це передбачено Бюджетним кодексом, постійно здійснює контроль за використанням бюджетних коштів головними розпорядниками. Їх задача – протягом року забезпечувати цільове та ефективне їх використання. І з цим ГРК не справились. 

За останні кілька місяців розпорядники коштів вносили зміни до розпису (перерозподіляли видатки і робили перекиди між програмами) на загальну суму більше 8 млрд грн. 

Щодо казначейського рахунку: станом на 01.12.2020 на ЄКР є гроші. Це близько 19,8 млрд грн. Для прикладу, у 2018-му на цю ж дату було 17,2 млрд, у 2016-му 27,6 млрд грн. 

Станом на 1 грудня за листопад за загальним фондом держбюджету здійснено касові видатки в сумі близько 91,1 млрд грн.

Це, зокрема, касові видатки, спрямовані на:

- заробітну плату і нарахування – 17 млрд грн;
- пенсії, стипендії, інші соціальні виплати населенню – 24,2 млрд грн;
- медикаменти і харчування – 1,1 млрд грн;
- оплату комунальних послуг і енергоносіїв – 0,5 млрд грн;
- обслуговування державного боргу – 12,6 млрд грн;
- міжбюджетні трансферти – 10,9 млрд грн.

Для порівняння, касові видатки у жовтні 2019 року склали 70,9 млрд грн, у листопаді – 84,1 млрд грн.

Наголошую, що фінансова ситуація контрольована і не викликає занепокоєнь.

Казначейство здійснює виплати. Але фінансуються тільки обґрунтовані видатки (з урахуванням цільового призначення) після того, як надходять відповідні платіжки", - зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко у коментарі Інтерфаксу.