Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Мінфін працює над розробкою Форми звіту у розрізі країн

Два дні поспіль, 2 та 3 вересня, в Міністерстві фінансів відбувались робочі зустрічі з питань запровадження звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній. В них прийняли участь фахівці Мінфіну та ДПС, експерти EU4PFM та GIZ, а також представники Академії фінансового управління і Національного університету державної фіскальної служби.

Міністерством фінансів України спільно з Державною податковою службою України було розроблено Дорожню карту з підготовки та приведення у відповідність проектів нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 16 січня 2020 р. № 466-IX, відповідно до якої розробка, погодження та реєстрація НПА щодо Звіту у розрізі країн (CbCR) та порядку його заповнення має бути завершена до 23 листопада 2020 року.

Передумовами для приєднання України до Угоди MCAA CbC є як саме розробка проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Форми звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній та порядку його заповнення», а також здійснення ряду підготовчих заходів, що передують приєднанню до Угоди, зокрема опрацювання рекомендацій і пропозицій ОЕСР щодо механізму приєднання до Угоди та проведення експертної оцінки щодо можливості автоматичного обміну інформацією.

Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній (Country-by-Country reporting) є складовою частиною трирівневої структури документації для міжнародних груп компаній, яка включає в себе документацію з трансфертного ціноутворення (Local file), глобальну документацію (Master file) та звіт у розрізі країн (Country-by-Country reporting) в межах імплементації положень 13 кроку Плану дій BEPS.

Подання платниками податків звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній - вперше застосовуватиметься щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році, але не раніше ніж у рік, в якому компетентними органами укладено багатосторонню угоду про автоматичний обмін міждержавними звітами (Мultilateral Сompetent Authority Agreement on the Exchange of Country-by-Country Reports).