Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Мінфіном затверджено порядок подання фінансовими агентами звіту в рамках Угоди FATCA

На виконання положень Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) (далі – Угода FATCA) Міністерством фінансів затверджено Порядок заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки.

Відповідно до документу фінансові агенти України зможуть подавати до ДПС України через платформу IDES (International Data Exchange Services) звіти про підзвітні рахунки, відкриті платниками податків США в українських фінансових установах у випадках та в обсязі, визначених Угодою.

Звіт про підзвітні рахунки заповнюється англійською мовою (латинськими буквами) та подається виключно в електронній формі одним XML-файлом. У разі відсутності у фінансового агента підзвітних рахунків у звітному періоді до ДПС через IDES надається звіт з нульовими даними.

Обмін інформацією буде централізовано здійснюватися ДПС України до податкового органу Сполучених Штатів Америки (IRS) з дотриманням вимог українського законодавства.

Ознайомитись з Наказом та строками подання звітності можна за посиланням.

Обмін інформацією поки що буде здійснюватись в односторнньому порядку – від України до США, але Українська сторона в подальшому зможе провести консультації із Сполученими Штатами про внесення змін до угоди в частині запровадження двостороннього обміну.

Довідково:

Закон США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) набув чинності 1 липня 2014 року. Його головна мета - перешкодити ухиленню від сплати податків американських громадян, які працюють на території інших держав. Цей закон зобов'язує іноземні банки та інші фінансові установи надавати інформацію про клієнтів, фізичних та юридичних осіб до податкової служби США - IRS.