Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Німецькі експерти-практики у сфері податкового звітування поділилися підходами до імплементації плану BEPS

Протягом 21-23 липня 2020 року відбувся триденний практичний семінар в он-лайн форматі з робочою групою Мінфіну та ДПС на тему: «Звітування у розрізі країн (Country-by-Country Reporting). Обговорення «Дорожньої мапи» для впровадження Автоматичного обміну інформацією (AEOI). Процедура взаємного узгодження (МАР) та її застосування в Україні. Спільні перевірки. Процедури попереднього узгодження (АРА)».

Зазначений захід був організований проєктом «Ефективне управління державними фінансами III», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, на прохання Міністерства фінансів та ДПС України.

Німецькі експерти-практики у сфері податкового звітування між країнами/автоматичного обміну інформацією, процедур взаємного узгодження та ТЦУ – пані Ольга Ассебург-Вітфельдт, пан Арно Нойманн і пан Александер Ляйпольд з Федерального центрального податкового відомства (м.Бонн),  презентували міжнародний досвід (ОЕСР, ЄС) та досвід Німеччини українським колегам, а саме, представникам відділу міжнародного оподаткування та обміну інформації та відділу імплементації міжнародних договорів та трансфертного ціноутворення Управління міжнародного оподаткування Мінфіну; Управління міжнародного співробітництва Організаційно-розпорядчого департаменту ДПС; Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС; Управління перевірок фінансових операцій.

Особливий інтерес українських фахівців викликали питання правових положень і законодавства,  захисту даних та ІТ-безпеки, спеціалізованих процедур на прикладі Німеччини в контексті звітування між країнами (Country-by-Country Reporting), а також процедур взаємного узгодження, процедур попереднього узгодження, спільних аудитів та їх застосування в Україні.

Загалом, протягом трьох днів презентації матеріалу та робочого обговорення в он-лайн режимі німецькі експерти разом з українськими колегами розглянули наступні питання:

  • Правові положення і законодавство щодо звітування між країнами (CbCR);
  • Захист даних & IT-безпека в міжнародному обміні інформацією;
  • Спеціалізовані процедури (CRS, FATCA, CbCR);
  • Правові основи автоматичного обміну інформацією;
  • Процедури взаємного узгодження (MAP);
  • Спільні перевірки в сфері міжнародного оподаткування;
  • Процедури попереднього узгодження (АРА).

Все це дозволило представникам Міністерства фінансів та ДПС набути додатковий досвід з подальшої імплементації плану BEPS, в першу чергу в сфері звітування між країнами та застосування процедур взаємного узгодження, процедур попереднього узгодження, спільних аудитів, ознайомитись з відповідними прикладами Німеччини та ОЕСР, а також подискутувати власні проблемні питання. Крім того, вони зможуть використовувати отримані знання в своїй подальшій роботі при розробці відповідних планів-дій, податкової політики та при адмініструванні в вище згаданих сферах, та вирішити низку проблемних питань.