Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

НУФ запустив нову програму підтримки малого та середнього підприємництва Донбасу

19 грудня 2019 року Німецько-український фонд (НУФ) підписав угоди з фінансовими установами-партнерам нової програми фонду – FinancEast.

Від сьогодні в рамках програми FinancEast підтримку малим та середнім підприємствам (МСП) на підконтрольній території Донецької та Луганської областей надаватимуть Ощадбанк, Укргазбанк та ОТП Лізинг.

«Сьогодні ми починаємо активну фазу реалізації програми підтримки FinancEast, яка відкриє підприємцям Донбасу доступ до різноманітних фінансових інструментів, в тому числі кредитування. Це, я переконаний, поліпшить фінансове здоров’я їхніх компаній, підвищить їхню спроможність далі зростати, розвиватися, радувати своїх клієнтів якісними продуктам та послугами», - сказав заступник Міністра фінансів України Юрій Гелетій.

«Завдяки цьому гранту Європейський Союз сподівається відновити стійкі кредитні та лізингові операції в регіоні, де банки майже не працювали з 2014 року, підтримуючи стійке економічне та соціальне відновлення і, тим самим, сприяючи миру та примиренню на Сході України», -  заявив перший радник Представництва ЄС в Україні, керівник відділу «Місцевий та людський розвиток», Представництва Європейського Союзу в Україні Фредерік Куне.

Більш детально з умовами програми можна ознайомитися на сайті.

Програма FinancEast спрямована на відновлення фінансування МСП у підконтрольних районах Донецької і Луганської областей, економічне відновлення Донбасу та підвищення його інвестиційної привабливості.

Грантові ресурси будуть надаватись МСП у вигляді компенсації до 50% вартості інвестиційних проектів, профінансованих ОТП Лізинг, Ощадбанком, Укргазбанком. Інвестиційні проекти передбачають придбання у лізинг або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень, введення в експлуатацію тощо. Вже з 20 грудня підприємці зможуть звертатися до регіональних відділень фінансових установ-партнерів та отримувати кошти у лізинг чи кредит.

Для реалізації програми FinancEast Європейський Союз через KfW в рамках ініціативи ЄС EU4Business надав Україні грант в розмірі 9,5 млн євро. Виконавцем програми виступає Німецько-Український фонд.

Нагадаємо, що з 11 грудня цього року управління корпоративними правами держави у Німецько-українському фонді (НУФ) 100% належить Міністерству фінансів України.

Додаткова інформація:

Німецько-Український фонд засновано Німецьким державним банком розвитку KfW, Кабінетом Міністрів України та Національним банком України.

EU4Business - це ініціатива ЄС, яка підтримує приватний сектор у країнах Східного партнерства, зокрема в Україні. Її метою є поліпшення бізнес-середовища шляхом надання професійних порад та доступу до фінансування МСП. Підтримка за ініціативою EU4Business надається спільно з іншими організаціями. Ініціатива сприяє зростанню та створенню нових робочих місць.