Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Парламент підтримав законопроєкт про захист прав споживачів фінансових послуг

Сьогодні, 11 вересня, Верховна Рада в першому читанні схвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг». 

Прийняття законопроєкту – один із пунктів співпраці з МВФ, що передбачений Меморандумом про економічну і фінансову політику в рамках програми Стенд-бай. Він регулює повноваження державних органів та принципи захисту прав споживачів фінансових послуг і визначає відповідальність фінансових установ за порушення таких прав.

Законопроєкт передбачає:

  • встановлення повноважень державних органів щодо захисту прав споживачів фінансових послуг;
  • запровадження відповідальності фінансових установ за порушення прав споживачів фінансових послуг;
  • запровадження однакових правил для банків та небанківських установ у сфері реклами фінансових послуг та надання інформації про них.

Документ також усуває недоліки чинного законодавства та створює єдиний для всіх кредиторів підхід до визначення розрахунку загальної вартості кредиту для споживача та розрахунку реальної річної процентної ставки. Після ухвалення Закону держава зможе оперативно реагувати на порушення прав громадян, які стали споживачами фінансових послуг, і притягати до відповідальності недобросовісні компанії.

Таке рішення парламенту є важливим як для держави, так і для бізнесу. З одного боку, проект закону захищає інтереси споживачів, з іншого – передбачає рівні конкурентні умови надання фінансових послуг.