Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Парламент ратифікував угоду з Європейським інвестиційним банком щодо кредиту «Укренерго»

Верховна рада прийняла Закон України «Про ратифікацію Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект «Програма підвищення надійності підстанцій»), розроблено Міністерством фінансів  та НЕК «Укренерго».

«Основна задача прийнятого сьогодні Закону про ратифікацію Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект «Програма підвищення надійності підстанцій») – це створення правових підстав для використання позики Європейського інвестиційного банку в обсязі 136 млн. євро для реалізації інвестиційного Проекту НЕК «Укренерго».  Таке рішення дає можливість підвищити надійність та забезпечити сталу роботу існуючої електромережі. Окрім того, це сприятиме зменшенню витрат на її технічне обслуговування та експлуатацію», – зазначає заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Прийняття Закону України  забезпечить виконання внутрішньодержавної процедури щодо надання згоди на обов’язковість для України Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, а також встановлює дату набрання чинності зазначеною Гарантійною угодою.

У рамках Проекту «Програма підвищення надійності підстанцій» передбачається здійснити реконструкцію 12 діючих підстанцій потужністю 330 кВ та 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи НЕК «Укренерго» з впровадженням на підстанціях новітніх автоматизованих систем керування технологічними процесами, що у свою чергу дозволить не тільки привести підстанції до сучасного технологічного рівня але і сприятиме сталій роботі Об’єднаної електроенергетичної мережі України та зміцненню енергетичної безпеки України.

Проект є частиною більш широкої програми модернізації,  що включає в себе реконструкції 33-х підстанцій по всій території України і співфінансується за кошти Кредитною установою для відбудови і Європейським банком реконструкції та розвитку.