Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

“Всеосяжне” партнерство росії з Північною Кореєю вимагає внесення до “чорного” списку FATF

У той час як росія формалізує своє «всеосяжне» партнерство з Північною Кореєю, Міністерство фінансів та Державна служба фінансового моніторингу України закликають Групу з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) вжити відповідні дії для захисту безпеки світової фінансової системи та внести росію до “чорного” списку на найближчому пленарному засіданні, що розпочнеться 23 червня.  

Поки російські військові продовжують зазнавати невдач на полі бою, росія стає все більш агресивною, зокрема, поглиблюючи економічні та військові зв'язки з Північною Кореєю. Балістичні ракети та боєприпаси, придбані у Північної Кореї в обмін на нафту - всупереч санкціям ООН та принципам FATF - продовжують використовуватися проти мирних міст та цивільного населення України.

Незаконна фінансова мережа, яку створила і культивує росія, лежить в основі її зловмисної діяльності в Україні та в усьому світі. Цього тижня росія оголосила про формалізацію фінансових зв'язків з Північною Кореєю шляхом створення «альтернативних механізмів торгівлі та взаєморозрахунків»  для «спільного протистояння» зусиллям міжнародної спільноти, спрямованим на обмеження деструктивної поведінки обох країн.

росія також посилила співпрацю з Іраном - державою, яка перебуває під світовими санкціями та внесена до “чорного” списку FATF. Кремль надав Тегерану чорний хід для доступу до міжнародної фінансової системи, об'єднавши платіжні системи в обхід санкцій SWIFT і відкривши в Ірані відділення державного банку ВТБ. росія також значною мірою покладається на іранські безпілотники для підтримки свого незаконного вторгнення.

росія продовжувала використовувати кібератаки для нападів на об'єкти критичної інфраструктури та приватний сектор країн-членів FATF, активізувавши свої зусилля в минулому році.

У лютому 2023 року FATF зробила безпрецедентний крок, призупинивши членство росії. У лютому 2024 року FATF опублікувала додаткову заяву, в якій висловила серйозне занепокоєння з приводу зростаючих фінансових зв'язків країни з державами, внесеними до “чорного” списку, а також зловмисної кібердіяльності, що походить з росії. Незважаючи на ці попередження, росія не змінила своєї поведінки. Більше того, кількість і серйозність порушень зросла, створюючи додаткові загрози для світової фінансової системи та безпеки.  

"Грубі порушення з боку росії вже давно очевидні для всіх. Кремль посилює військові та економічні зв'язки з Північною Кореєю та Іраном, фінансує терористичні організації в росії та за її межами, послаблює інституції з протидії відмиванню грошей та спонсорує поширення кіберзлочинності. FATF має один чіткий механізм протидії цим порушенням та забезпечення захисту світової фінансової системи – внесення росії до чорного списку", – заявив Міністр фінансів Сергій Марченко.

«росія продовжує систематично порушувати принципи FATF, надаючи Ірану та Північній Кореї чорний хід до світової фінансової системи. росія також намагається перешкоджати об'єктивним технічним процесам - від накладення вето на механізм моніторингу санкцій щодо Північної Кореї в рамках ООН до обіцянки надіслати делегатів на майбутній пленарний захід FATF, незважаючи на призупинення свого членства в організації. Наразі FATF має переважну кількість доказів на підтримку ескалації обмежувальних заходів проти ризиків, які становить Росія. Настав час для рішучих дій", - заявив Ігор Черкаський, голова Державної служби фінансового моніторингу України.