Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко представив звіт Про Державний бюджет України на 2020 рік

18 червня у Верховній Раді України Міністр фінансів України Сергій Марченко представив річний звіт про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на виконання вимог Бюджетного кодексу та Регламенту Верховної Ради.

Державний бюджет України на 2020 рік був затверджений у листопаді 2019 року. Утім, спалах коронакризи призвів до стрімкого падіння економіки, внаслідок чого за підсумками секвестру в бюджеті утворилась «діра» в 44 млрд гривень. На фоні відсутності Програми співробітництва з МВФ ситуація вимагала рішучих і конкретних дій.

"Для мене, як для Міністра фінансів, ключовим завданням на 2020 рік були укріплення фіскального каркасу та пошук ресурсу на боротьбу з пандемією та її наслідками", - підкреслив Сергій Марченко.

Головними пріоритетами у 2020 році були:

  • забезпечення ефективного функціонування Податкової та Митної служб, виконання ними планових показників надходжень.
  • латання «фінансових дірок», що утворились за перші 4 місяці, та забезпеченні стабільних надходжень для фінансування пріоритетних видатків, боротьби з пандемією, підтримки людей та бізнесу;
  • налагодження та поглиблення співпраці з МВФ та іншими міжнародними партнерами.

Так, незважаючи на складні умови, у яких реалізовувався бюджет, завдяки підтримці Президента України, Парламенту та Уряду вдалося не тільки гідно завершити 2020 рік, але й створити підґрунтя для економічного зростання вже цього року. Прогрес України був оцінений і міжнародною спільнотою. Про це свідчать результативні показники:

  • зниження рівня дефіциту державного бюджету (факт – 5,2 % ВВП при плані 7,5 % ВВП);
  • перевиконання доходів держбюджету (фактично надійшло 1076 млрд грн при затверджених законом обсягах у сумі 1022 млрд грн, або 5,3% більше планового);
  • всі пріоритетні видатки були профінансовані вчасно та у повному обсязі;
  • підписана Програма співробітництва з МВФ, у рамках якої Україна вже отримала перший транш на суму 2,1 млрд доларів США;
  • було отримано 2 транші макрофінансової допомоги від Європейського Союзу на суму 1,1 млрд євро;
  • розпочата реформа митниці та податкової;
  • у рамках COVID-ного фонду було профінансовано видатків на суму 78,4 млрд гривень.

Верховна Рада прийняла до відома звіт Уряду про виконання Державного бюджету на 2020 рік. Народні депутати підтримали проект постанови №5612. "За" проголосували 232 народних депутати.

Детальніше у презентації: