Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Старт держпрограми «Доступна іпотека 7%» – перші результати

Станом на 18 березня поточного року уповноваженими банками з виконання державної програми «Доступна іпотека 7%» підписано 12 кредитних договорів на загальну суму 9,4 млн грн.

57 заявок на участь у програмі розглядаються банками, при чому як на первинному, так і вторинному ринку, на загальну суму 55,4 млн грн. 

Нагадаємо, що запуск програми відбувся 1 березня. На сьогодні 8 банків долучилися до програми, як державних, так і комерційних. Наразі продовжується їх робота для повноцінного запуску, зокрема, модифікації під програму власних процедур, навчання персоналу, розробці інформаційних матеріалів для потенційних позичальників тощо.

Це важливий процес, адже саме банк, як власник фінансового ресурсу для кредитування, несе ризики щодо повернення йому коштів.  Також виключно банк, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника, приймає рішення щодо видачі кредиту.

Варто зазначити, що масштабування «Доступної іпотеки 7%» напряму залежить від активності як уповноважених банків, так і громадян. Мінфін сподівається на запуск доброчесної конкуренції ринку іпотечного кредитування та будівництва житла.

З переліком уповноважених банків та умовами Програми можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Фонду розвитку підприємництва.