Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна та Світовий банк реалізують новий проєкт з підтримки приватного сектору RISE. Підписано відповідні Угоди загальним обсягом майже $600 млн

Сьогодні, 4 листопада, керівництво Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України та представники Світового банку підписали фінансові Угоди за новим системним проєктом «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE). Обсяг фінансування за проєктом – 593 млн доларів США. 

Підписантами виступили Міністр фінансів України Сергій Марченко, Перша віцепрем'єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко та регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом. 

Проєкт RISE PforR спрямовано на вирішення критичних проблем, що перешкоджають стійкості, зростанню та сталому розвитку приватного сектору. Реалізація Проєкту передбачена на 2024 – 2027 роки. Загальна сума фінансування на період імплементації запланована у розмірі понад 1 млрд доларів США.

RISE є другим проєктом зі Світовим банком, який буде впроваджуватись з використанням фінансового інструменту «Програма кредитування з прив’язкою до результатів, Program-for-results» (PforR)». Частина PforR має на меті перегляд та підтримку результатів за напрямами:

  • підвищення ефективності державної підтримки малих і середніх підприємств з фокусом на зеленій конкурентоспроможності; 

  • удосконалення бізнес середовища та цифрових урядових послуг для бізнесу;

  • забезпечення доступу МСП до експортних ринків. 

Міністр фінансів підписав дві Угоди, що передбачають залучення близько 583 млн доларів США в рамках RISE PforR. Відповідно до Угоди про позику обсягом 283 млн доларів США, Україна може отримати зазначене фінансування вже до кінця 2024 року.

“Співпраця України зі Світовим банком в умовах значної невизначеності та постійних викликів є надзвичайно цінним валежем у стабілізації економіки країни. Започаткування та реалізація спільних програм допомагає нам забезпечувати нагальні потреби. Новий проєкт RISE допоможе Уряду зробити більш ефективним процес підтримки бізнесу, зокрема шляхом створення сприятливого бізнес середовища в Україні”, – зазначив Сергій Марченко. 

Окрім того, Проєкт включає інвестиційну складову частину (IPF), що передбачає надання технічної допомоги для інституційного та організаційного зміцнення, розбудови  потенціалу, консультаційної підтримки установ, відповідальних за виконання показників Проєкту. 

Відповідальним виконавцем IPF RISE є Міністерство економіки. У межах IPF Мінекономіки та Світовий банк підписали грантову Угоду на суму 10 млн доларів США в рамках Цільового фонду багатьох донорів з підтримки, відновлення, відбудови та реформування (URTF). 

31 жовтня 2024 року Рада директорів Світового банку схвалила системний проєкт RISE в Україні.