Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримала 550 млн євро від ЄІБ

На цьому тижні Україна отримала 550 млн євро фінансової допомоги від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). 

Ці кошти є другою частиною другого пакету допомоги, розробленого у співпраці з Європейською комісією, на загальну суму 1,59 млрд євро. Дана фінансова допомога гарантується ЄС у межах Мандату на зовнішнє кредитування та доповнює екстрену фінансову підтримку для України у розмірі 668 млн євро, яка була надана Україні від ЄІБ на початку березня 2022 року.

“Зараз для України дуже важлива підтримка міжнародних партнерів. Ми вдячні Європейському союзу та команді ЄІБ за надані кошти, що дозволять утримувати стійкість країни та економічну стабільність під час неспровокованої агресії з боку рф”, - зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Друга частина другого пакету фінансової допомоги від ЄІБ буде направлена на забезпечення першочергових потреб з відновлення та модернізації постраждалих внаслідок бойових дій об’єктів електро, тепло, водопостачання та житлово-комунальної інфраструктури. Частина коштів буде виділена на підготовку до опалювального сезону, а також на забезпечення енергоефективності та енергозбереження. 

Довідково 
У вересні 2022 року Україна отримала перший транш другого пакету фінансової допомоги від ЄІБ, у розмірі 500 млн євро.