Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Уряд припинив повноваження окремих членів наглядових рад державних банків

Уряд припинив повноваження членів наглядової ради Ощадбанку: Аджунера Шевкі, Грінченка Олексія, Білака Даніеля, Власова Дмитра, Резнікова Олексія, а також Торстена Пауля - члена наглядової ради Укрексімбанку. Рішення прийнято відповідно до вимог Закону України «Про банки і банківську діяльність» на підставі непогодження вищезазначених членів наглядової ради державних банків Національним банком України.  

Відбір кандидатів на посади незалежних членів наглядових рад державних банків здійснювали компанії з добору персоналу обрані на конкурсних засадах, а фінальне оцінювання - комісія, до складу якої увійшли представники від Верховної Ради, Президента, Кабміну.

Конкурсна комісія провела співбесіди з кандидатами на посади незалежних членів, розглянула відповідні документи кандидатів, опрацювала коментарі компанії з добору персоналу, зокрема щодо ділової репутації та професійної придатності для виконання конкретного кола обов'язків у наглядовій раді та колективної придатності. На підставі цієї роботи були визначені  претенденти на призначення членами наглядової ради.

Конкурс відбувся у повній відповідності до вимог законодавства України та за участі представників міжнародних фінансових організацій (Світового банку, МВФ, ЄБРР, IFC). Рішення комісії щодо кандидатів на посади незалежних членів наглядової ради Ощадбанку та Укрексімбанку було затверджено Кабінетом Міністрів України.

15 серпня 2019 року Національний Банк України повідомив про відмову у погодженні на посаду членів наглядової ради Ощадбанку: Аджунера Шевкі, Грінченка Олексія, Білака Даніеля, Власова Дмитра, Резнікова Олексія, а також Торстена Пауля - члена наглядової ради Укрексімбанку.

Кабінет Міністрів України, керуючись Законом України «Про банки та банківську діяльність», вимушений достроково припинити повноваження цих членів наглядової ради.