Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Уряд схвалив законопроект про зміни до держбюджету щодо збільшення видатків на національну безпеку та оборону за загальним фондом на 518,2 млрд грн

Сьогодні, 13 березня, Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо забезпечення видатками сектору безпеки і оборони».

Законопроект розроблено з метою подальшого здійснення невідкладних заходів, спрямованих на протидію збройної агресії російської федерації проти України.

Завдяки запропонованим змінам до бюджету загальний ресурс на сектор безпеки і оборони становитиме 1 трильйон 670 млрд гривень, що складає 26,6% ВВП.

Законопроектом передбачено збільшення видатків загального фонду державного бюджету на 537,2 млрд гривень, у тому числі:

  • на сектор безпеки і оборони – 518,2 млрд грн, з яких 477,2 млрд грн – оплата праці з нарахуваннями, спецтехніка та обладнання – 30,2 млрд грн, інші видатки – 10,8 млрд гривень;
  • на резервний фонд – 19,0 млрд гривень.

У частині доходів джерелами покриття зазначених видатків у обсязі 60,7 млрд грн визначено, зокрема, такі надходження:

  • з ПДФО в обсязі 36,5 млрд грн;
  • з дивідендів (доходу), нарахованих на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність на 19,0 млрд гривень.

Також передбачено збільшення фінансування загального фонду державного бюджету за борговими операціями у 2023 році на 419,3 млрд грн, зокрема, збільшено обсяг державних запозичень.

Зазначимо, що внаслідок зміни фінансування держбюджету за рахунок боргових джерел, зміни прогнозного валютного курсу гривні до долара США, фактичного виконання держбюджету у 2022 році прогнозний обсяг держборгу на кінець 2023 року в еквіваленті у національній валюті зменшився на 229,5 млрд грн і ставитиме 6,2 трлн гривень.

Окрім того, у законопроекті враховано економію коштів з виконання боргових та гарантійних зобов’язань на 57,2 млрд гривень.