Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Уряд збільшив максимальну суму кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» до 3 мільйонів гривень та розширив її пакетом антикризових заходів для мікро та малого бізнесу

Міністерство фінансів спільно з Фондом розвитку підприємництва у співпраці з представниками банківських установ та підприємцями доопрацювали прийняту 18 березня на засіданні уряду Постанову «Порядку надання фінансової державної підтримки суб'єктам мікропідприємництва та малого підприємництва».

Відповідні зміни на засіданні уряду 15 квітня представив Міністр фінансів Сергій Марченко.

По-перше, розширено коло суб'єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку за цією програмою. Тепер подавати заявки на кредит за умовами програми “Доступні кредити 5-7-9%” можуть підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищує 100 мільйонів гривень (було- до 50 мільйонів гривень).

По-друге, збільшується максимальна сума кредиту з 1,5 мільйона гривень до 3 мільйонів гривень.

По-третє, розширюється перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер бізнес може розраховувати на підтримку держави, беручи позику також на  придбання нежитлової нерухомості без права передачі такої нерухомості в платне або безоплатне користування третім особам; придбання обʼєктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга), пов’язаних із реалізацією субʼєктом підприємництва інвестиційного проєкту;  поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проєкту, що фінансується за рахунок кредитних коштів.

Розуміючи усю складність ведення бізнесу в умовах карантину, Міністерство фінансів спільно з Фондом розвитку підприємництва та  банками доопрацювали умови програми «Доступні кредити 5-7-9%», щоб поширити її дію на той бізнес, що вже має кредити. Це дозволить зменшити боргове навантаження на мікро та малих підприємців, а також розширить їх доступ до джерел  поповнення обігових коштів.

В частині антикризових змін, по-перше, розширено перелік цілей, на які можуть бути надані кредити за цим Порядком:

- інвестиційні цілі, пов’язані з провадженням суб’єктом підприємництва господарської діяльності з виробництва лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання. Для таких цілей підприємці зможуть отримати кредити під пільгову ставку у 3% річних;

- фінансування обігових коштів субʼєктів підприємництва, а саме покриття витрат з оплати заробітної плати працівників, орендної плати, комунальних і охоронних послуг, фінансування витрат на збереження робочого стану обладнання, збереження сировини та матеріалів. Фінансування обігових коштів здійснюватиметься за лояльною ставкою 3% річних.

По-друге, встановлено термін, до якого суб’єкти підприємництва можуть звернутися за отриманням таких пільгових кредитів  в рамках антикризових заходів, до відміни карантину плюс 90 днів після такої відміни.

По-третє, держава надає можливість отримати відстрочку з повернення кредиту або його частини, наданого на антикризові заходи, але не більше, ніж на дев’ять місяців.

Важливо, кредити за новими правилами мікро та малий бізнес зможе отримати одразу після внесення Радою Фонду розвитку підприємництва відповідних змін до Програми “Доступні кредити 5-7-9” та оновлення угод Фонду з банками, що надають кредити.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМИ "ДОСТУПНІ КРЕДИТИ 5-7-9%"