Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Вивчаємо досвід європейських країн щодо моніторингу ключових показників ефективності держпідприємств, – Денис Улютін

22 травня Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін взяв участь у заході «Корпоративна реформа: шлях для прозорого та ефективного управління держмайном», який організував Проєкт з реформування державних підприємств (SOERA) спільно з Мінекономіки.

Участь у заході взяли представники органів державної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних фінансових інституцій та міжнародних організацій розвитку, керівники державних підприємств, експерти з корпоративного управління та представники громадянського суспільства.

Розпочинаючи свій виступ, Денис Улютін наголосив, що Мінфін у співпраці з технічною місією МВФ провів роботу щодо підготовки відповідних проєктів рішень Уряду, під час якої вивчено досвід європейських країн щодо встановлення цілей та моніторингу ключових показників ефективності державних підприємств.

За результатами проведеної роботи:

  • підготовлено та надіслано заінтересованим органам виконавчої влади Порядок погодження Мінфіном окремих фінансових показників;

  • подано на розгляд Уряду Порядок погодження Мінфіном визначення методів обчислення величини резерву сумнівних боргів та способу визначення коефіцієнта сумнівності;

  • розробляється Порядок погодження максимальних порогів обсягу капітальних інвестицій.

«При підготовці Порядку погодження Мінфіном окремих фінансових показників ми опрацювали кращі практики європейських країн і намагались врахувати максимально всі точки зору і чітко обгрунтувати свою позицію, чому саме ці показники, на нашу думку, слід відобразити як найбільш показові з урахуванням життєздатності підприємства», - сказав Денис Улютін.

Крім того, він звернув увагу, що під час опрацювання прийнятого Закону щодо вдосконалення корпоративного управління в Україні Мінфін розглядав корпоративну реформу з точки зору балансування між інтересами акціонерів та необхідністю забезпечення досягнення цілей діяльності товариств:

«Водночас нашою головною функцією як Міністерства фінансів України було проаналізувати фіскальні ризики та їх вплив на показники державного бюджету. І я вдячний, що цей баланс відобразили у прийнятому законі. Також, зокрема, розширено повноваження наглядових рад щодо ухвалення ключових операційних рішень в управлінні підприємствами. Це є важливим кроком вперед, адже наглядові ради отримають ширші повноваження та підвищену відповідальність».