Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Міністр фінансів України зустрівся з главою місії МВФ в Україні

Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з главою місії Європейського департаменту МВФ Іванною Голлар.

21 вересня 2021 року, місія МВФ розпочала роботу для продовження здійснення першого перегляду спільної Програми «Стенд-бай».

У зустрічі також взяли участь Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін та заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Сторони обговорили прогрес у виконанні структурних «маяків» у рамках Програми співробітництва та питання, які ще залишились, зокрема, забезпечення незалежності Національного банку та антикорупційних органів.

«Вітаю з початком роботи місії МВФ для продовження нашої дискусії з метою здійснення першого перегляду Програми. Фонд є одним із ключових партнерів України для відновлення економіки країни та забезпечення макроекономічної стабільності. Протягом року ми багато співпрацювали для досягнення позитивного результату. Сподіваюсь, що під час цієї місії ми зможемо якнайшвидше вирішити питання, які ще залишилися на порядку денному», - сказав Сергій Марченко. 

Також сторони обговорили важливість прийняття Верховною Радою України законопроекту 5600, який створює додатковий ресурс для бюджету 2022.

Місія продовжить свою роботу протягом наступних тижнів. Представники Фонду проведуть низку зустрічей із органами виконавчої влади України для оцінки досягнення цілей Програми. Водночас будуть сформовані подальші кроки для забезпечення сталого зростання української економіки, впровадження структурних реформ та подолання наслідків коронавірусної кризи.

За результатами роботи місії очікується підготовка необхідних документів для першого перегляду спільної Програми «Стенд-бай» та розгляду Радою Директорів МВФ.

Нагадаємо, Програма «Стенд-бай» зосереджена на підтримці макроекономічної та фінансової стабільності в сферах фіскальної, монетарної, енергетичної, антикорупційної політики і фінансового сектору. Програма МВФ відкриває можливості для отримання фінансової підтримки від інших міжнародних партнерів.