Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко: «Вже від завтра громадяни України матимуть можливість задекларувати свої статки та в подальшому вільно їх використовувати»

«Вже від завтра громадяни України матимуть можливість задекларувати свої статки та в подальшому вільно їх використовувати. Добровільне декларування – це спосіб цивілізовано вивести на світло гроші та активи», — про це Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив під час брифінгу.

На пресбрифінгу «Одноразове добровільне декларування — чиста фінансова історія» Міністр фінансів спільно з головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики та  в. о. голови ДПС розповіли про деталі та запуск одноразового добровільного декларування фізичними особами.

За словами Міністра, закон створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та залучення їх в економіку України.

Зазначимо, що запровадження одноразового добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету передбачено в Законі №1539. 

Закон запроваджує:

  • створення прозорих умов для сплати податків громадянами та підвищує рівень їх податкової культури;
  •  кампанію із добровільного одноразового (спеціального) декларування активів фізичних осіб у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року, що передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Більш детально про законодавчу ініціативу розповів Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Автором цієї ініціативи є Президент. У законопроекті ми майже не встановлювали жодних обмежень щодо тих, хто може брати участь в амністії. Це податкові резиденти України, які є резидентами на момент декларування або на момент отримання доходу. Участь в податковій амністії не можуть взяти лише чиновники, які були чи продовжують бути чиновниками з 2005 року, а також люди на яких накладені санкції.

Банки вже запитують про походження коштів для придбання коштовного майна, так триватиме і надалі, адже фінансова транспарентність - це ознака фінансового світу. Той хто планує своє фінансове життя на декілька років вперед, вочевидь, повинен скористатися цією унікальною можливістю податкової амністії», — наголосив він.

Покрокову інструкцію процедури декларування представив Євген Олейніков, в. о. голови Державної податкової служби України.

«Процедура декларування – абсолютно добровільна. Більше того, декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів. По суті, ДПС вірить декларанту на слово» — наголосив пан Олейніков.

Він також зазначив, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подаватиметься декларантом до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету. Така можливість настане вже завтра о 9 ранку.

Зі всією інформацією, зокрема, прикладами заповнення декларації можна ознайомитися на вебпорталах Мінфіну та ДПС.