Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Уряд підтримав рішення надання часткових державних гарантій на портфельній основі

29 квітня Кабінет Міністрів України підтримав законодавчі зміни, які передбачають надання малому і середньому бізнесу, що зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії COVID-19, доступу до фінансових ресурсів, шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією.

Гарантії надаватимуться Міністерством фінансів за пулом кредитів суб’єктів господарювання, які будуть видаватись банками-кредиторами. Після затвердження Парламентом відповідних змін до Бюджетного кодексу України та закону про державний бюджет на 2020 рік, Уряд окремими рішеннями встановить умови відбору банків та порядок надання таких гарантій. Повернення кредитів буде гарантуватись через надання відповідного майнового забезпечення виконання зобов’язань перед банком-кредитором.

Надання часткових державних гарантій на портфельній основі це інструмент допомоги бізнесу, який дозволить підтримати українську економіку в складний період, дати можливість суб’єктам господарювання розвиватись, а громадянам – працювати.

Нагадаємо, 1 лютого 2020 року стартувала державна програма «Доступні кредити 5-7-9%», метою якої є спрощення мікро та малого бізнесу до банківського кредитування. За попередніми розрахунками програма сприятиме створенню понад 90 тис нових робочих місць.